Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zónová dieta

 

 

Zónová dieta

Její autor Dr. Barry Sears sám říká, medicína není tak složitá, jak si myslíme. Jeho dieta není ani tak primárně určena k hubnutí, jako k boji s latentním zanětlivým potenciálem vyvolávaným autoimunními reakcemi. Ne ovšem těmi vyvolanými skutečnou infekcí. Tytéž reakce totiž dokáže vyvolávat průmyslově vyráběná strava.

Příznaky jsou nadváha, vysoký cholesterol, vysoký tlak, stálá únava už od rána, stálá potřeba doplňování uhlohydrátů, lámavost nehtů.

Dieta jako taková staví na ovocných cukrech jako zdrojích energie a z masa doporučuje libová masa a ryby. Olivový olej, cvičení. 5 jídel denně, cca 1700 kalorií. Výsledkem má být snížení tvorby inzulínu a zvýšení tvorby glukagonu. Tvrdí, že ze samotných tuků nelze ztloustnout. Nedostatek glukózy způsobí, že glukagon štěpí aminokyseliny na cukry a tím spotřebováva zásoby tělesného tuku.

Výhody: zní to hezky

Nevýhody: Atkins opět v jiném balení

Tajemství Renée Zellweger (40): Zónová dieta

Renée Zellweger Kvůli svým rolím musela Renée Zelweger několikrát přibrat a pak zase rychle zhubnout. A dokázalo to.

 

O tom, jak se jí to povedlo, nerada mluví, ale přesto se proslýchá, že za všechno může tzv. zónová dieta. Ta stojí na základním poměru denního jídelníčku: 30 % bílkovinami (maso, mléčné výrobky), 30 % tuky a 40 % sacharidy (zelenina, rýže, pečivo, těstoviny).

Kolik kg zhubnete za týden: 1-1,5 kg
 

PŘÍKLAD JÍDELNÍČKU:2
 

Snídaně: Omeleta ze čtyř vaječných bílků smažená na másle, 2 červené papriky, ½ hrnku sýra cottage
 

Oběd: Plátek kuřecích prsou se špenátem, lžička olivového oleje na dresing ke kuřeti
 

Večeře: Grilovaná ryba s brokolicí a chřestem a dresingem ze 3 lžic olivového oleje a vinného octa

 

Autor: alk