Náplast na hubnutí
Náplast na hubnutí
Současná moderní medicína a farmakologie, které jdou ruku v ruce, stále vymýšlejí nové způsoby, jak ulehčit pacientům jejich život a usnadnit procedury spojené s léčbou.
Všichni jsme si zvykli na to, že naprosto běžným druhem léčení nemocí je užívání tablet. Ty navíc nejsou vždy určeny jen pro nemocné, ale jejich prostřednictvím může i zdravý člověk přijmout vitaminy, proteiny, stopové prvky a další látky ke zlepšení kondice nebo vzhledu. Tablety jsou zkrátka tak běžné, že je často považujeme za jedinou bezbolestnou alternativu příjmu příznivých látek do organismu.
V poslední době se však díky zdokonalujícím se technologiím rozmohl nový trend. Na trhu se objevily první náplasti, které mají stejné či dokonce lepší účinky než pilulky.
Jak fungují léčivé náplasti?
Náplasti se jednoduše nalepí na kůži a pravidelně se vyměňují. Látky v nich obsažené přecházejí do těla kůží postupně po celý den a vyhnou se tak trávicímu traktu, takže ho zbytečně nezatěžují.
Aby nebyly vidět na veřejnosti, umisťují se náplasti na partie zakryté oblečením. Při denní hygieně je však nelze přehlédnout, a tak je uživatel nezapomene vyměnit (na rozdíl od problematického zapomínání při užívání pilulek).
V lékárnách se můžeme setkat s nejrůznějšími druhy náplastí: hojivé, proti bolesti, antikoncepční, nikotinové pro odvykání kouření, detoxikační a v neposlední řadě na hubnutí.
Jak fungují náplasti na hubnutí?
Dle deklarace výrobců obsahují náplasti na hubnutí nejčastěji látky, které mají napomáhat odbourávání tuků, zrychlení metabolismu a snižování chuti k jídlu. Názory nezávislých odborníků se liší, často však jsou jejich postoje k těmto prostředkům bohužel negativní.
Každý výrobek slibující hubnutí bez práce je trochu podezřelý. Kdyby tomu tak bylo, neexistovaly by přece miliony obézních lidí. Neznamená to však, že náplasti na hubnutí jsou zcela neúčinné. Pokud přistoupíme k jejich užívání se zdravým rozumem a pojmeme je jen jako podpůrný prostředek, tj. pouze jako doplněk zdravého jídelníčku a dostatku pohybu, není co namítat. Pokud nepomohou díky obsaženým látkám, mohou sloužit alespoň jako psychologická berlička pro překonání některých nepříjemných průvodních jevů, které se mohou při dietě dostavit, jako například hlad, zvýšený apetit, únava a podobně.