Jdi na obsah Jdi na menu
 


Banánová dieta

Banánovábanán
Kdo ji drží: Whitney Houston, Kate Winslet, Mel Gibson
Jak funguje:
Není těžké odhadnout, že klíč k úspěchu této diety spočívá v konzumaci banánů s celozrnným chlebem a rozličnými druhy zeleniny. Ideálním pokrmem je třeba salát z drcených rajčat, citronu, hlávkového salátu a samozřejmě banánu.
Kolik zhubnete: až 1 kilo za týden
 

Banánová dieta aneb Zhubněte za 5 dní 2 kila

Stále věříte, že se po banánech přibírá? Omyl, jsou ideálním ovocem na hubnutí! Neobsahují téměř žádný tuk a dokonale zasytí. Přesvědčte se sama a vyzkoušejte jednoduchou banánovou dietu.

 

Je pravda, že banány, podobně jako hroznové víno, patří k vůbec nejsladším druhům ovoce. Ale určitě to neznamená, že byste si je měla odpírat. Stejně tak, jako ze všech potravin, i z banánů můžete přibrat jen tehdy, když tělu dodáte více energie, než kolik spotřebujete.

 

Banánová dieta
Banánová dieta
Autor: SHUTTERSTOCK.COM

 

Jeden středně velký banán má energetickou hodnotu asi 462 kilojoulů, obsahuje 0,5 g tuku, 16 g sacharidů, 2 g bílkovin a 4 g vlákniny. Kromě toho se v něm nachází velké množství vitaminů, minerálů a stopových prvků, hlavně draslíku, hořčíku a zinku. Jako svačina je banán skutečně ideální.

Co máte povolené

Když se rozhodnete pro banánovou dietu, znamená to, že do svého jídelního lístku dočasně zařadíte víc než jeden nebo dva banány denně. Kromě nich můžete jíst čerstvou zeleninu a doma připravené zeleninové saláty, mléčné výrobky, celozrnné pečivo, maso připravené na páře nebo na malém množství olivového oleje. Během diety dodržujte pitný režim. Každý den vypijte dva litry tekutin, nejlépe čisté vody nebo bylinkových čajů. Záchvaty hladu překonávejte banánem. Dbejte na dostatek pohybu: vhodné jsou procházka, jogging, plavání, jízda na kole, spinning. Zkuste sportovat aspoň hodinu denně.

Proč právě banány?

Pomáhají vyrovnávat překyselení organismu, budete se po nich cítit fyzicky i psychicky fit. Minerály, hořčík a draslík v nich obsažené, mají příznivý vliv na krevní tlak. Toto oblíbené ovoce je účinné na popraskané rty, ranní únavu a vypadávání vlasů. Banány také podporují vydatný spánek, mají pozitivní vliv na emoce a zvyšují odolnost proti stresu.

 

Archív
Archív
Autor: Archív

 

1. DEN

Snídaně: krajíc celozrnného chleba, 1 vejce, 1 banán
 

Svačina: 1 bílý jogurt s plátky banánu dochucený lžičkou medu
 

Oběd: 100 grilovaných krůtích prsou s bramborami, 1 banán
 

Svačina: 5 koleček sušených banánů
 

Večeře: 200 g zeleninového salátu z mrkve, zelí a papriky, 1 banán

2. DEN

Snídaně: 1 krajíc celozrnného chleba s rostlinným máslem a rajčetem, 1 banán
 

Svačina: banán rozmixovaný s 250 ml mléka a lžící medu
 

Oběd: 100 g opečeného rybího filé s bylinkami, 1 banán
 

Svačina: 1 banán
 

Večeře: salát z 200 g salátových listů, nakrájeného banánu, 100 g hroznového vína, 150 ml nízkotučného jogurtu, posypaný 10 g mletých ořechů

 

Banánová dieta
Banánová dieta
Autor: SHUTTERSTOCK.COM

 

3. DEN

Snídaně: 30 g ovesných vloček, 1 nízkotučný jogurt, 1 banán

Svačina: 1 banán

Oběd: 150 g pečených brambor ochucených kmínem a solí, podávaných se lžící tvarohu a kolečkem banánu na každé půlce brambory

Svačina: ovocný salát s banánem

Večeře: 250 ml nízkotučného mléka smíchaného se 2 lžícemi medu a pyré z jednoho banánu, ochuťte skořicí a k tomu si dejte čtyři celozrnné sušenky

 

 

Banánová dieta
Banánová dieta
Autor: SHUTTERSTOCK.COM

 

 

4. DEN

Snídaně: 1 krajíc celozrnného chleba se sýrem cottage, 1 banán

Svačina: bílý jogurt s plátky banánu ochucený lžičkou medu

Oběd: 100 g grilovaných kuřecích prsou se zeleninou

Svačina: 1 banán

Večeře: 200 g míchaného zeleninového salátu, 1 banán

5. DEN

Snídaně: 30 g ovesných vloček, 1 nízkotučný jogurt, 1 banán

Svačina: kysaný mléčný nápoj, 1 banán

Oběd: 200 g salátu ze zeleniny, 50 g šunky a 30 g celozrnných těstovin

Svačina: 1 banán

Večeře: 250 ml nízkotučného mléka smíchaného s 2 lžícemi medu a pyré z jednoho banánu, ochuťte skořicí, k tomu si dejte čtyři celozrnné sušenky

 

Banánová dieta